|
Nominaties Libris Geschiedenis Prijs |
|
|
maandag 02 augustus 2010 |
|
Vanaf dit jaar verbindt Libris zich aan de Geschiedenis Prijs en wordt het prijzengeld verdubbeld naar € 20.000,-. De prijs bekroont historische boeken die een breed publiek aanspreken. De prijs is een initiatief van Historisch Nieuwsblad, Libris, het Nationaal Historisch Museum, de NPS/VPRO en de Volkskrant en wordt dit jaar voor de vierde keer uitgereikt. De Grote Geschiedenis Prijs is in 2007 ingesteld omdat er ondanks de hoge kwaliteit van het Nederlandstalige historische boek nog geen jaarlijkse prijs bestond voor het beste historische boek.De prijs zal op 23 oktober 2010 door juryvoorzitter prof. dr. Paul Schnabel worden uitgereikt tijdens de Nacht van de Geschiedenis in de Amsterdamse Stadsschouwburg.
Genomineerd zijn:
* Nico Dros met De sprekende slang. Een kleine geschiedenis van laaglands fundamentalisme * Piet Hagen met Politicus uit hartstocht. Biografie van Pieter Jelles Troelstra * Caroline Hanken met Door een Hollandse winter. De predikant, de hofdame en de revolutie van 1798 * Els Kloek met Vrouw des huizes. Een cultuurgeschiedenis van de Hollandse huisvrouw * Dik van der Meulen met Het bedwongen bos. Nederlanders & hun natuur * David van Reybrouck met Congo. Een geschiedenis * Robin te Staa & Edwin Klijn met De NSB. Ontstaan en opkomt van de Nationaal-Socialistische Beweging. 1931-1935 * Henk te Velde met Van regentenmentaliteit tot populisme. Politieke tradities in Nederland * Mariëtte Wolf met Het geheim van de Telegraaf * Annejet van der Zijl met Bernhard. Een verborgen geschiedenis
Genomineerde Annejet van der Zijl geeft op uitnodiging van Bibliotheek Noordwest Veluwe een lezing op 24 maart 2011 in Cultureel Centrum Stroud in Putten.
|